Aktuálně

Jak dál v dnešní situaci?

Rádi bychom všechny povzbudili, aby čas, který je nám nyní dán navíc tím, že nemusíme či nemůžeme tolik cestovat a shánět se po materiálních věcech, když jsou obchody zavřené, využili moudře pro posílení vztahů zvláště s nejbližšími v rodině, abychom projevili lásku těm, kteří se mohou cítit izolovaně a osamoceně.

Nejsme povoláni, abychom sháněli senzační zprávy a předháněli se v tom, kdo uslyší první největší „jobovky“ na Internetu nebo v jiných médiích. Jsme povoláni, abychom šířili pokoj a také dobré zprávy o Božím království. Je dobré se navzájem i v rámci naší lokální církve v okolí Říčan povzbuzovat a zůstat v kontaktu. Bude fajn, když si navzájem zavoláme nebo i když se sousedů zeptáme, zda náhodou nepotřebují pomoci, i když víme, že určitě žádnou pomoc nepotřebují.

A nezapomínejme na to nejpodstatnější – ať se děje cokoliv: Pánu jde především o Tebe a jeho vztah s ním. Pokání, čistota a změna mysli se týká i nás křesťanů. Pán touží mít osobní čistý vztah s každým z nás. On nás miluje a touží po nás.

Níže shrnujeme aktuální informace a podněty, které přicházejí v rámci situace kolem epidemie koronaviru.

Vzhledem k epidemii se nekonají žádná setkání. Využijme tento čas k rodiným bohoslužbám (můžeme použít třeba tyto materiály: https://portal.cb.cz/2020-40-dni-s-bibli ) a povbuzujme se pomocí telefonu.

Na tuto neděli připravujeme bohoslužbu formou videokonference.

V týdnu provedeme několik zkušebních vysílání.

středa 18. 3. od 20.00 Mužská skupinka formou videokonference

sobota 21. 3. od 20.00 sborové modlitební setkání – videokonference

neděle 22. 3. od 9.30 shromáždění formou videokonference

Modleme se

Modlit se můžeme každý sám, ale byly by dobré i společné modlitby. Nemůžeme se sice sejít, ale můžeme se společně modlit v jeden čas. Pojďme se shodnout, že se budeme modlit každý den ve 21.00 (čas můžeme případně upravit, pokud by to většině nevyhovovalo).

Modleme se za nás, abychom přinášeli naději lidem kolem nás, abychom viděli příležitosti zvěstovat evangelium, abychom viděli konkrétní potřeby, které můžeme naplnit. Modleme se za ochranu před nákazou, za nás a za ostatní, ale i speciálně za zdravotníky, hasiče a policii. Modleme se za vládu a všechny, kteří rozhodují, aby se rozhodovali správně. Modleme se i za zmírnění ekonomických dopadů této epidemie.

Pomáhejme

Ahoj všem. Donesla se mi informace, že město hledá dobrovolníky, kteří by pomohli s výrobou roušek pro říčanské organizace. Potřebují je v Olivovně, v nemocnici, domovech seniorů… Všude je kritický nedostatek a ani ohlašované vládní dodávky to příliš nezlepší.

Výzva se mi donesla skrze skauty, kteří se chystají zapojit. Mají v plánu připravit šablonu a návod k výrobě, a taktéž shánějí materiál na jejich výrobu.

Pokud máte schopnosti, čas a vybavení na šití; tedy chtěli byste se zapojit, pošlete mi co nejdříve přibližný počet roušek, které jste schopni během jednoho týdne vyrobit. Na základě toho se pokusím sehnat potřebné množství materiálů na jejich výrobu. Detaily pak budu řešit přímo s dobrovolníky.

Dále město vytváří seznam potenciálních dobrovolníků, kteří by v případě nutnosti pomohli se zásobováním – dovoz potravin a léků říčanským důchodcům.

Dobrovolníci, nechť mě kontaktují na koci007@seznam.cz nebo na tel. 728 372 704, Jirka K.

 

Kategorie: Proběhlé