Co děláme?

Týdenní aktivity

Bohoslužby našeho sboru se konají v kulturním sále U Boudů v Kolovratech, Mírová 66 každou neděli od 9:30 hodin zhruba do 11:00 hodin.

Nedělní bohoslužby jsou místem, kde se setkáváme napříč generacemi. Nedělní bohoslužby jsou místem pro hledání Boží vůle a poznávání Hospodina skrze Boží slovo (Bibli), modlitby a chvalozpěvy. Nedělní bohoslužby jsou místem, kde sdílíme své starosti, radosti, kde se utužují přátelství a budují vztahy.

Součástí bohoslužeb je:

 • Čas „chval“, kde zpíváme písně díků, proseb, vyznání našemu Bohu.
 • Kázání, které je buď tématické, kde kázající ukazuje na více místech z Bible, co k danému tématu říká Hospodin, nebo výkladové, kde naopak kázající vykládá část Bible a ukazuje, co nám skrze dané slovo Hospodin říká.
 • Modlitby, kde vyznáváme svou vděčnost za Boží ochranu, dary, péči. Prosíme za uzdravení z bolestí, nemocí, těžkostí, prosíme za své blízké.
 • Oznámení neboli informace ze života sboru, nadcházejících aktivit pravidelných i nepravidelných a možnost svědectví.
 • Sbírka na potřeby sboru, podporu potřebných v ČR i zahraničí.
 • Příležitostně kavárna, kde dochází k osobním rozhovorům a upevňování přátelství napříč celým sborem a kde lze ochutnat i něco sladkého z domácí kuchyně našich členů a pravidelných hostů.
 • Čas pro rozhovory a utužování blízkých vztahů.

Skupinky jsou naše setkávání v menším počtu v průběhu týdne. Máme vícero různých setkání. Pro dospělé, pro muže a třeba nově plánujeme skupinku pro maminky s malými dětmi. Většina takových setkání se pořádá v našem sborovém domě v Roklanské ulici v Říčanech, některá setkání jsou po domácnostech.

Tato setkání jsou většinou takovou malou bohoslužbou. Společně zpíváme, modlíme se a studujeme spolu biblické texty. Povídáme si o životě a občas něco dobrého sezobneme.

Naše skupinky vnímáme jako otevřené i pro ty, kteří si chtějí popovídat, nebo se něco více dovědět o Ježíši Kristu. Čas od času také pořádáme skupinky tematické, jako vyučování křesťanských základů nebo kurzy Alfa.

Přijďte se podívat a dát si kávu, je to snadné: Kontaktujte kazatele sboru nebo jiné sborové pracovníky pro aktuální informace.

Neděle

9:30       Bohoslužby        KD u Boudů, Mírová 66, Praha – Kolovraty

17:00     Dorost  každou sudou neděli Roklanská 805, Říčany

Úterý

19:30     Biblická hodina KD u Boudů, Mírová 66, Praha – Kolovraty

Středa

18:00     Biblická hodina každý týden u jiné rodiny

20:00    Skupinka pro muže každých čtrnáct dní u jiné rodiny

19:00    Skupinka pro ženy každých čtrnáct dní v Roklanské 805, Říčany

Pátek

19:00     Mládež, Roklanská 805, Říčany

Do dorostového klubu chodí děti ve věku okolo 9 až 14 let. Program je rozdělen na dvě části – povídání a hry. Při povídání probíráme témata a zkušenosti související s vírou v Boha a Ježíše Krista. Hry jsou nejrůznějšího typu – od společenských až po sportovní.

Zvány jsou všechny děti, které mají zájem v bezpečném prostředí trávit čas s kamarády, nasbírat spoustu zážitků a poznávat krásy přírody.

Setkání dorostu probíhá každou první a třetí neděli od 17:00 do 19:00 v sídle sboru CB Říčany, tj. v klubovně v ulici Roklanská 805, Říčany.

Pokud je ti okolo 15 až 20 let, a někdy přemýšlíš o smyslu života, tak tě zveme, aby ses k nám přišel podívat.

Co děláme:

 • Kecáme o vážnějších tématech jako je Bůh, ale někdy i o blbostech.
 • Jsme rádi v dobré náladě a nepotřebujeme si k tomu cvaknout.
 • Když už dojdou slova, klidně jsme chvíli zticha.
 • Hrajeme hry, neb zábava a legrace patří k životu.
 • Hlídáme si, abychom na setkáních netrpěli hlady.

Scházíme se pravidelně druhou a čtvrtou neděli v měsíci v podvečer, zpravidla od 17 hodin, v ulici Roklanská 805, Říčany.

A dobrá zpráva na konec: účast je ZDARMA!

Nepravidelné akce

Připravili jsme pro vás sérii turnajů, které jsou určeny pro každého bez ohledu na věk nebo zkušenosti, a jejichž výsledky se započítávají do národního žebříčku Českého kuličkového svazu a také do žebříčku Říčanské kuličkové ligy. Kuličky je možné si půjčit. Hrajeme podle oficiálních pravidel ČKS.

Všechny turnaje se konají na kuličkovém hřišti v parku Por. Koreše v Olivově ulici. Probíhají podzimní a jarní série turnajů. Pro tři nejúspěšnější hráče jsou připraveny drobné ceny. Pro nejbližší turnaje sledujte stránku Aktuálně.

Již vice než deset let spolupořádá náš sbor adventní setkání v neděli v podvečer na Masarykově náměstí v Říčanech. Velmi děkujeme za spolupráci našim přátelům z MAS Říčansko a Cesty Integrace. Jsme moc rádi, že se můžeme s našimi spoluobčany setkat a sdílet s nimi radost z adventního času a připomínat si podstatu Vánoc. Připravujeme hudební program na pódiu, rozdáváme čaj, svařák a perníčky. Děti si je mohou samy nazdobit a vyrobit si různé drobnosti spojené s vánocemi jako např. vánoční ozdoby.

Legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru putuje od června 2010 po různých sborech Církve bratrské. Děti jej postaví v průběhu třech odpoledních setkání za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Do Říčan jej obvykle přivážíme jednou za rok, v posledních letech většinou během ledna. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. K dispozici jsou desítky tisíc klasických i speciálních kostek a přes 200 sad včetně vláčku, dopravních prostředků a sportovišť.
Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby legového městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím Lega.

Nejedná se o komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Legoprojekt není provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Pro další informace a inspiraci navštivte stránky Legoprojektu.

Pro informace o nejbližším Legoprojektu sledujete stránku aktuálně.

Na společnou dovolenou jezdíme každý rok na začátku prázdnin na různá místa po celé ČR. Program je volný, připraveny jsou celodenní i kratší výlety, podle individuálních preferencí, aby to vyhovovalo maminkám s dětmi apod. Po večerech se scházíme k duchovnímu programu, kde nechybí Boží slovo, chvály a modlitby.

Již se stalo tradicí, že se o Velikonocích dopoledne na Bílou sobotu čte na říčanském Masarykově náměstí Bible. Akce, kterou pořádáme již od roku 2009, je součástí Celonárodního čtení Bible, které se koná v desítkách měst České republiky. Rádi vítáme každého, kdo se aktivně zapojí nebo i jen zastaví a zaposlouchá do poselství, které je stále živé. Na místě je k dispozici ekumenický překlad, ze kterého čteme vybrané části. Ale samozřejmě si každý může přinést vlastní Bibli jiného překladu. Střídání čtenářů obvykle probíhá asi po deseti minutách, podle individuálních dispozic. Rádi vás uvidíme.

Kurz Alfa tvoří série promluv na klíčová témata související s křesťanskou vírou. Kurzy probíhají nejen v naší církvi, ale i v mnoha dalších křesťanských církvích po celém světě. Prozkoumejte Alfu podrobněji na tomto webu.
Alfa nabízí příležitost prozkoumat smysl života. Pokud hledáte odpovědi na životní otázky, je pro Vás Alfa to pravé místo. V příjemném civilním prostředí můžete poznat základy křesťanské víry v přátelském prostředí. Každé setkání začíná společným jídlem, které dává účastníkům kurzu příležitost se vzájemně seznámit. Následuje promluva na připravené téma, na kterou navazuje diskuse. Při diskusi se můžete zeptat na cokoliv, žádná otázka není nemístná ani nevhodná. O Alfu je velký zájem. Přes 23 milionů lidí ve 169 zemích světa, kteří kurzy Alfa za posledních 20 let absolvovali, ať už v restauracích, církvích, obývacích pokojích nebo věznicích, se shodují v tom, že jde o zkušenost, která stojí za to. Zveme Vás, abyste se k nám na těchto zajímavých kurzech připojili. Jsou zdarma. Doporučujeme přijít na první setkání a pak se rozhodnout, zda se zúčastníte i dalších lekcí.