Landprojekt 2023

 

Co to je Landprojekt?

Městečko z kostek LEGO® o rozměrech 8 x 3,5 metru putuje od června 2010 na různá místa České republiky, aby jej děti mohly postavit. A nejen postavit, ale si s ním i hrát. Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání (co město to originál) za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. K dispozici budou desítky tisíc klasických i speciálních kostek a cca 200 sad včetně vláčku, dopravních prostředků a sportovišť.

Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům dětí, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti. Landprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím kostek LEGO®.

Nejedná se o komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Landprojekt není provázán s firmou LEGO® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Pro další informace a inspiraci navštivte stránky Landprojektu.

Kdy a kde se koná? Olivova dětská léčebna, Říčany (mapa)

stavění městečka: čtvrtek 16.3. a pátek 17.3. od 16:00 – 19:00 a v sobotu 18.3. od 9:00 – 12:00

rodinné setkání, představení městečka: neděle 19.3.2023 od 10:00

Pro koho je Landprojekt určen?

Městečko staví děti od 6 do 12 let. Maximum je stanoveno na 32 dětí. Z kapacitních důvodů není možné ke stavbě městečka pozvat více dětí.

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení prosíme vyplňte formulář ZDE, zvlášť za každého účastníka. Pro více informací volejte na tel. 608 258 685, nebo pište na whatsapp na 736 106 536 (můžete i volat ale až po 17h). Po přijetí přihlášky a jejím zpracování vám na e-mail zašleme potvrzení. Pokud jste již přihlášeni a zjistíte, že se nemůžete zúčastnit, tak nám prosím napište na e-mail dorost.ricany@gmail.com, abychom mohli uvolnit místo pro jiného zájemce.

Instrukce pro přihlášené

Na Landprojekt musí první den přijít s dítětem i zákonný zástupce z důvodu podepsání souhlasu s pořizováním foto a video dokumentace. Bez tohoto souhlasu nemůžeme na akci dítě pustit, protože obrazová dokumentace probíhá automaticky a hromadně.

Stavění začíná v 16:00. Velmi prosíme o příchod o 10-15 min dříve z důvodu pohodlného zapsání, odložení kabátů/bund a usazení. Doporučujeme dát dětem bačkory nebo jiné boty na přezutí, aby nemusely být dlouhou dobu ve venkovních botách. Během stavění bude jedna společná přestávka, během které bude pro děti připraveno drobné občerstvení a pití. Děti si ale mohou přinést i vlastní svačinu, která se však nebude jíst u stavebních stolů.

Rodiče mohou dle vlastního uvážení být společně s dětmi během celé doby stavění nebo se mohou pro ně vrátit na konci v 19:00. Rodiče by se také mohli účastnit stavění, ale spíše výjimečně. Nemůžeme zaručit, že pro ně bude volné místo u stavebního stolu. Tato místa jsou primárně určena pro děti.

 

 

 

Video z roku 2020:

Video z roku 2019:

Video z roku 2018:

Kategorie: Akce, Příspěvky