Legoprojekt 2020

 

Co to je Legoprojekt?

Legové městečko o rozměrech 8 x 3,5 metru putuje od června 2010 na různá místa České republiky, aby jej děti mohly postavit. A nejen postavit, ale si s ním i hrát. Děti město postaví v průběhu třech odpoledních setkání (co město to originál) za pomoci instruktorů, kteří se jim věnují a pomáhají, pokud to děti potřebují. Děti mohou stavět jak podle vlastní fantazie, tak podle různých návodů. K dispozici budou desítky tisíc klasických i speciálních kostek a cca 200 sad včetně vláčku, dopravních prostředků a sportovišť.

Postavené město čtvrtý den ukážeme všem: dětem, rodičům dětí, babičkám a dědečkům a celé veřejnosti. Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Proto se v průběhu stavby legového městečka o stavební přestávce vypráví biblický příběh s použitím Lega®.

Nejedná se o komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt, který mají děti zdarma. Legoprojekt není provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Pro další informace a inspiraci navštivte stránky Legoprojektu.

Kdy a kde se koná? Olivova dětská léčebna, Říčany (mapa)

stavění městečka: čtvrtek 6.2 a pátek 7.2 od 16:00 – 19:00 a v sobotu 8.2 od 9:00 – 12:00

rodinné setkání, představení městečka: neděle 9.2.2020 od 10:00

Pro koho je Legoprojekt určen?

Městečko staví děti od 6 do 12 let. Maximum je stanoveno na 32 dětí. Z kapacitních důvodů není možné ke stavbě městečka pozvat více dětí.

Jak se přihlásit?

Zavolejte prosím na telefon 774 737 310, Petru Strnadovi, který se vás zeptá, které dny byste chtěli přijít stavět. Napíše si vaše jméno a kontaktní telefon.

Instrukce pro přihlášené

Na legoprojekt musí první den přijít s dítětem i zákonný zástupce z důvodu podepsání souhlasu s pořizováním foto a video dokumentace. Bez tohoto souhlasu nemůžeme na akci dítě pustit, protože obrazová dokumentace probíhá automaticky a hromadně.

Stavění začíná v 16:00. Doporučujeme přijít o 10-15 min dříve z důvodu pohodlného zapsání, odložení kabátů/bund a usazení. Doporučujeme dát dětem bačkory nebo jiné boty na přezutí, aby nemuseli být dlouhou dobu ve venkovních botách. Během stavění bude jedna společná přestávka, během které bude pro děti připraveno drobné občerstvení a pití. Děti si ale mohou přinést i vlastní svačinu, která se však nemůže jíst u stavebních stolů.

Rodiče mohou dle vlastního uvážení být společně s dětmi během celé doby stavění nebo se mohou pro ně vrátit na konci v 19:00. Rodiče se také mohou účastnit stavění. Nemůžeme však zaručit, že pro ně bude volné místo u stavebního stolu. Tato místa jsou primárně určena pro děti.

 

 

 

Video z letošního legoprojektu:

Video z roku 2019:

Video z roku 2018:

Kategorie: Proběhlé